top of page

Tarp „Pienės 2022“ nominantų — didžiausi ir pažangiausi Lietuvoje pieno ūkiai, bendradarbiaujantys su „Žemaitijos pienu“
 

www.lpua.lt > Straipsniai >Seminaras

pienes.tif

Jau devintą kartą šventėje „Pienės 2022“ apdovanoti pažangiausi pieno ūkiai. Visus juos į Raudondvarį (Kauno r.) sukvietė bei už pažangą, augimą ir indėlį į žemės ūkį padėkojo Žemės ūkio ministerija ir naujienų portalas Pienoukis.lt.
 

Apdovanojimą pelnė efektyviausias Lietuvos pieno gamintojas Mindaugas Karklelis (trečias ir kairės) iš Pagėgių savivaldybės.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, sveikindamas „Pienės 2022“ laimėtojus, pasidžiaugė, kad tiek Vyriausybė, tiek Žemės ūkio ministerija pienininkystės sektoriui skiria daug dėmesio.
„Nuo kitų metų 32 proc. didės vidutinė metinė susietosios paramos suma pienininkystės sektoriui, o kitų metų biudžete pusmečiui numatomos elektros energijos kainų kompensacijos. Tačiau labai svarbu ieškoti galimybių investuoti į atsinaujinančius energijos išteklius, nepriklausomus energijos šaltinius, tam yra programos, kuriose ūkininkai jau gali dalyvauti“,— teigė ministras K.Navickas.
Didžiausi Lietuvoje tarp įmonių pieno gamintojai (parduoto pieno kiekis supirkėjams tonomis 2021 metais)
2021 metais toliau sparčiai augo Šakių rajono Kubilių žemės ūkio bendrovė, kuriai šiemet, kaip ir pernai, atiteko didžiausio Lietuvoje pieno gamintojo (tarp įmonių) apdovanojimas.
Ši bendrovė 2021 m. pieno supirkėjams pardavė daugiausia pieno — 14 tūkst. 978 tonas, vidutiniškai laikė 1518 melžiamų karvių (2020 metais — 14 tūkst. 594 tonų, laikė 1493 karvių). Bendrovė sėkmingai bendradarbiauja su „Žemaitijos pienu“.
Didžiausių Lietuvoje pieno gamintojų dešimtuko viduryje — UAB „Kalpokų ūkis“ iš Pakruojo rajono savivaldybės, pardavęs „Žemaitijos pienui“ 12 tūkst. 401 toną pieno.
Tarp didžiausiųjų pieno gamintojų ir Šakių rajono Lukšių žemės ūkio bendrovė su 10 tūkst. 909 tonomis pieno, taip pat to paties rajono Griškabūdžio žemės ūkio bendrovė, pardavusi žemaičių pieno perdirbimo įmonei 10 tūkst. 894 tonų pieno.
Visos didžiausių Lietuvoje pieno gamintojų dešimtuke esančios žemės ūkio bendrovės 2021 m. supirkėjams pardavė 123,3 tūkst. tonų pieno (11 proc. viso parduodamo pieno Lietuvoje), laikė 12,7 tūkst. melžiamų karvių (6 proc.).
Didžiausių Lietuvoje šeimos pieno ūkių dešimtuke rasime Mindaugą Beniušį iš Kretingos rajono savivaldybės. Ūkininkas 2021 metais „Žemaitijos pienui“ pardavė 2 tūkst. 822 tonas pieno.

Efektyviausi Lietuvoje pieno gamintojai tarp įmonių (kg iš karvės)
Pirmąją vietą pagal efektyvumą tarp bendrovių užėmė Radviliškio rajone įsikūrusi Sidabravo žemės ūkio bendrovė, kuri iš karvės pardavė daugiausiai pieno — vidutiniškai 11 tūkst. 685 kg. Pernai ji buvo antroje vietoje.
Antra — Šakių rajono Lukšių žemės ūkio bendrovė, iš karvės pardavusi 11 tūkst. 640 kg.
Šie lyderiai — „Žemaitijos pieno“ partneriai.
Prie jų prisijungė Griškabūdžio žemės ūkio bendrovė, pardavusi iš karvės 10 tūkst. 385 kg pieno.
Visos dešimtuke esančios bendrovės pieno supirkėjams iš karvės pardavė daugiau kaip po 10 tūkst. kg pieno.
Džiugu, kad Šakių rajono Lukšių žemės ūkio bendrovė patenka ir tarp didžiausiųjų, ir tarp efektyviausiųjų.

Efektyviausi Lietuvoje pieno gamintojai tarp šeimos ūkių (kg iš karvė)
Pagal efektyvumą pirmasis tarp šeimos ūkių — Mindaugas Karklelis iš Pagėgių savivaldybės. Jis iš karvės pardavė daugiausiai pieno — 11 140 kg (1106 melžiamų karvių).
Antrą geriausią rezultatą pasiekė Kelmės rajone ūkininkaujantis Darius Ričkus, 127 melžiamų karvių ūkyje iš karvės vidutiniškai parduota 11 128 kg pieno. Jis pagal parduoto pieno pokytį 2020-2021 metais taip pat patenka į sparčiausiai Lietuvoje augančių pieno gamintojų dešimtuką.
Abu ūkininkai — patikimi „Žemaitijos pieno“ partneriai.
Prie jų prisijungė Antanas Jackis iš Jurbarko rajono savivaldybės (10 tūkst. 415 kg), Ieva Stanienė iš Telšių rajono savivaldybės (10 tūkst. 370 kg) ir Petras Skrodenis iš Šilalės rajono savivaldybės (10 tūkst. 226 kg), bendradarbiaujantys su „Žemaitijos pienu“.
Svarbu pažymėti, kad efektyviausiųjų dešimtuke vyrauja šeimos ūkiai iš Žemaitijos: Telšių r., Plungės r., Šilalės r., Kelmės r. Visi patekę į dešimtuką ūkiai 2021 metais pardavė daugiau kaip po 10 tūkstančių kg pieno iš karvės.

Kaip sudaromi „Pienių“ dešimtukai
Portalas Pienoukis.lt didžiausių ir efektyviausių Lietuvos pieno gamintojų dešimtukus sudaro pagal 2021 metų duomenis, atrenkant 500 didžiausių ūkių. Jie laiko 97,3 tūkst. karvių (45,7 proc.) ir parduoda supirkėjams 754,6 tūkst. tonų pieno (67,1 proc. viso parduodamo pieno Lietuvoje).
500 didžiausių ūkių priskiriami 2 kategorijoms: įmonės ir šeimos ūkiai. Kiekvienoje kategorijoje sudaromi didžiausių ir efektyviausių Lietuvoje pieno gamintojų dešimtukai. Papildomai sudaromas sparčiausiai Lietuvoje augusių 2021-aisiais pieno gamintojų dešimtukas.

 

bottom of page