top of page

www.lpua.lt > Straipsniai >Vien dar­bu gy­ve­ni­mas neuž­go­žia­mas

Keliauti į darbą dviračiu — visapusiškai naudinga

dvirat-1.jpg
Važiavimas į darbą dviračiu naudingas ne tik dėl sveikatos, bet ir dėl ekologinių tikslų, be to, padeda mažinti transporto priemonių spūstis.
Pasak medikų, jei kasdienė kelionė dviračiu į darbą užtrunka bent 30 minučių, stiprėja visa širdies kraujagyslių sistema bei kelio sąnarį supantys raumenys, dirba įvairios raumenų grupės.

 O kur dar laimėtas naudingas laikas, nes, važiuojant dviračiu, nereikia papildomai sportuoti, be to, tai nieko nekainuojanti sporto šaka, kur žmonės gali išnaudoti laiką savo fiziniam aktyvumui didinti.
Visa tai įvertindama ir darbuotojų sveikatą bei fizinį aktyvumą skatinanti „Žemaitijos pieno“ įmonė pakvietė savo kolektyvo narius nuo liepos mėnesio iki rugsėjo pabaigos dalyvauti akcijoje „Keliauk į darbą dviračiu“, taip puoselėjant sveikatą bei laimint specialių prizų.
Iš viso šioje akcijoje dalyvavo 31 darbuotojas, iš jų — 3 iš Panevėžio filialo ir 1 iš Kauno filialo.
Pagrindinis akcijos prizas gana solidus — 500 Eur vertės dovanų kuponas sporto inventoriui įsigyti. Jį loterijoje galėjo laimėti vienas iš darbuotojų, per akcijos laikotarpį dviračio pedalus atmynusių į darbą 10 ir daugiau kartų. Tokių buvo 24.
Loterijoje, kurioje prie įmonės dviračių pavėsinės dalyvavo visi akcijos dalyviai, sėkmė nusišypsojo automatikui Rimantui Janušui iš Technikos skyriaus, kuris ir laimėjo pagrindinį prizą, o kiti 23 gavo 50 eurų vertės kuponus pirkiniams UAB „Čia Market“ parduotuvėse arba sūrio „Džiugas“ namuose.
Mažiau nei 10 kartų per akcijos laikotarpį dviračiais į darbą atvažiavo 7 darbuotojai — jiems padovanoti marškinėliai su „Žemaitijos pieno“ logotipu.
Bet svarbiausia, pasak mokslininkų, kad važiavimas dviračiu vidutiniu greičiu padeda smegenims gaminti dofaminą — hormoną, kuris sukelia pasitenkinimo ir malonumo jausmą. Todėl nuovargis, kuris persekioja daugelį žmonių, sumažėja 65 proc. Ir, žinoma, negalima nepaminėti to, kad važiavimo dviračiu metu išsiskiria hormonai, kurie padeda atlaikyti stresą ir daro žmogų laimingą. Vadinasi, akcijos metu „Žemaitijos pieno“ įmonėje buvo galima sutikti daugiau džiaugsmingai švytinčių veidų.

 

bottom of page