top of page

www.lpua.lt > Straipsniai >Vien dar­bu gy­ve­ni­mas neuž­go­žia­mas

Jaunąją lenktynininkę į pergales veda
„Žemaitijos pieno“ vėliava

pras-1.jpg

Dar šių metų pradžioje rašėme apie žemaitukę lenktynininkę Skaistę Prašukaitę iš Plungės krašto, kuri savo pasiekimais respublikinėse bei tarptautinėse automobilių sporto varžybose garsina ne tik Žemaitiją, bet ir Lietuvą. Baigiasi metai, o jos laimėjimų kraitis tik didėja.

Ūkininkų Jūratės ir Alfredo Prašukų iš Plungės rajono Vieštovėnų kaimo jaunėlė dukra keturiolikametė Skaistė nuo mažumės iš bendraamžių mergaičių išsiskiria savo pomėgiu automobilių sportui. Svarbiausia, kad tokiam pomėgiui pritaria tėvai ir sudaro dukrai sąlygas dalyvauti įvairiose varžybose, kurios pareikalauja nemažų lėšų. Pasak Alfredo, vienoms varžyboms, paskaičiavus visas išlaidas, tenka išleisti apie 1000 eurų.
O pomėgis automobiliams Skaistę lydi nuo kūdikystės, kai žaisdavo ne su lėlėmis, o mašinytėmis. Vėliau, kai mergaitei buvo apie 2,5 metų, tėvai jai nupirko pirmąjį keturratį, varomą baterijomis, o po dvejų metų ji jau persėdo ant rimtesnio keturračio. Ekstremalių pomėgių žemaitukė savo penktąjį gimtadienį šventė, turėdama lenktyninį automobiliuką „Beta Buggy“. Būdama šešiametė, Skaistė dalyvavo pirmosiose varžybose Latvijoje, o vos septynerių ji tapo Nacionalinės vairuotojo licencijos savininke. Apie tai buvo rašyta ir respublikinėje spaudoje.
Pirmoji lenktynininkės taurė iškovota 2013 metais Lietuvos autokroso čempionate, o šiuo metu taurių už pelnytas prizines vietas iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos miestų, kur vyko įvairiausi automobilių ralio ar kroso čempionatai — daugiau negu trys dešimtys. Praėjusiais metais tėvai mergaitei nupirko lenktyninį TOYOTA YARIS automobilį, su kuriuo dalyvavo penkiose autokroso ir trijose ralio kroso varžybose. Gerai sekėsi ne tik Lietuvoje, bet ir iš Lenkijos Torunės miesto pargrįžta su trečiosios vietos taure. Praėjusių metų pabaigą vainikavo Lietuvos automobilių ralio kroso čempionato „Junior 1000“ klasės III vietos nugalėtojos diplomas.
Šiemet, nors pavasarinius planus gerokai pakoregavo koronaviruso pandemija, taip pat pavyko dalyvauti net aštuoniose varžybose. „Daugiausiai laimėjau trečių vietų“,— telefonu sakė šiuo metu nuotoliniu būdu pas seserį besimokanti aštuntokė. Taurės ir diplomai parsivežti iš Latvijos Birži „Baroni“, Kupiškio, Plungės ir kitų Lietuvos automobilių kroso čempionatų. Dalyvauta ir kartingų varžybose Mažeikiuose, kur laimėta pirmoji vieta. Atkakli žemaitukė augina svajonę ateityje užkopti ant kuo aukštesnės laimėjimų pakopos.
Šiemet jaunąją lenktynininkę parėmė „Žemaitijos pieno“ įmonė. Už tai  jos vadovybei labai dėkinga ne tik Skaistė, bet ir jos tėveliai. Pasak šios įmonės Žaliavos pirkimo vadybininko Romaldo Griguolos, ypač pakiliai nusiteikusi mergaitė varžėsi Plungėje, kur ją į startą lydėjo plazdanti „Žemaitijos pieno“ vėliava. „Jaučiau šventinę atmosferą ir gerą dalyvių nuotaiką, o ypač laiminga buvo Skaistė, kai pamatė mus atvykstančius su įmonės dovanomis. Matyt, toks mergaitės palaikymas ir nešė jai sėkmę lenktynėse, kur laimėjo trečiąją vietą“,— samprotavo R.Griguola.
Skaistė ir toliau būtų laiminga, galėdama rungtyniauti po „Žemaitijos pieno“ vėliava. Jos tėvai apie 18 metų bendradarbiauja su „Žemaitijos pienu“ ir įmonei tiekia tik geros kokybės pieną. „Ypač pavyzdinė tvarka pieno bloke. Daug kas galėtų iš Prašukų pasimokyti“,— sakė su ūkininkais dažnai bendradarbiaujantis vadybininkas R.Griguola.
Šiuo metu ūkininkai melžia 75 piendaves ir nuolatos didina jų bandą. Veterinarijos specialisto išsilavinimą turintis Alfredas rūpinasi karvučių sveikata ir gerove, todėl ir pieno kokybės rodikliai geri. Ganykloje, netoli sodybos, ganosi ne tik karvutės, bet ir trejetas poni arkliukų — Florencija, Bingo ir Pupa. „Nuo jaunystės dienų myliu arklius, ne vieną eržilą esu prajodinėjęs“,— linkęs į ekstremalius pojūčius, kalbėjo šeimininkas. Jis ir kartingus, motociklus bei kitą techniką yra išbandęs. Matyt, ir jaunėlė dukra bus tas „obuoliukas“, kuris nuo tėvo „obels“ toli nerieda.


 

bottom of page