top of page

www.lpua.lt > Straipsniai >Vien dar­bu gy­ve­ni­mas neuž­go­žia­mas

Nijolė Prišmontienė

prism-1.jpg

Nijolė ir Arvydas Prišmontai, gyvenantys Plungės rajono Šateikių seniūnijos Narvaišų kaime, pernai kasdien pardavė nuo 1000 iki 2000 kg natūralaus pieno.
Stebėtinas sutuoktinių atkaklumas, nes klestintį ūkį jie sukūrė tuščiame lauke.

 


Neseniai ir naują 116 vietų karvių fermą pasistatė. „Visas savo lėšas investavome į modernios fermos statybą, tik jos įrangai pasinaudojome europine parama“,— sakė Nijolė. Daug savų lėšų bus išleista ir statant mėšlidę. Gerai, kad visiškai jai įrengti bus galima pasinaudoti europine parama. Pašarų dalytuvas, srutvežis irgi solidžių išlaidų pareikalavo.
Tačiau šeimininkai mano, kad, puoselėjant pieno ūkį, kitaip ir negali būti. Juk nuolatos reikia rūpintis karvučių gerove ir jų sveikatingumu. Fermoje piendavės vaikšto palaidos, guli ne ant betoninių grindų, o specialių čiužinių. Joms melžti įrengta 12 vietų melžimo aikštelė. Prie geresnio mikroklimato fermoje labai prisideda moderni ventiliavimo sistema.
Prišmontai beveik 30 metų pieną tiekia „Žemaitijos pieno“ bendrovei, o ši vertina darbščius žemaičius. Ne kartą įvairiomis progomis jie už puikius pienininkystės rezultatus apdovanoti prizais, o už gerus kokybinius rodiklius negailima piniginių priedų.
Nijolė sakė, jog šeimoje yra pasiskirstyta darbais: jai rūpi ūkio dokumentacijos tvarkymas, karvių bandos veisliniai ir sveikatingumo reikalai, pieno kokybė, piendavių šėrimo raciono kontrolė, o Arvydas atsakingas už visą transporto ūkį, pašarų ruošimą, statybas ir begalę kitų žemdirbiškų darbų.
Šeimininkės mieliausias hobis — gėlės, o ypač rožės. Retai kur pamatysi, kad rožė išaugtų beveik du metrus, o Nijolė tokių ne vieną yra išauginusi.

bottom of page