top of page

Lietuvos pieno ūkių asociacija

Per ateinančius trejus mokslo metus Žemaitijos sostinėje išmoks plaukti apie 1200 antrokėlių
 

2017-11-08
         Rugsėjo 29 dieną Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, „Žemaitijos pieno“ generalinis direktorius Robertas Pažemeckas ir Telšių „Ateities“ progimnazijos direktorė Rita Motiejūnienė pasirašė ilgalaikę bendradarbiavimo sutartį socialinės akcijos įgyvendinimui pratęsti 2017-2020 metams.

       Unikalios Lietuvoje socialinės akcijos „Telšiuose antrą klasę baigi — plaukti moki!“ idėja kilo 2010 metais, jos iniciatorius — „Žemaitijos pieno“ vadovas, Telšių miesto Garbės pilietis Algirdas Pažemeckas. Tada Telšių rajono savivaldybėje pasirašyta pirmoji trišalė bendradarbiavimo sutartis. Per 7 metus „Ateities“ progimnazijos baseine 2494 Telšių rajono antrokai išmoko plaukti ir saugiai elgtis vandenyje.
       Socialinės akcijos metu visų Telšių rajono mokyklų vaikams sudaroma 24 valandų plaukimo programa, kuri tęsiasi iki 3 mėnesių. Grupėmis suskirstyti antrokai mokomi pagrindinių plaukimo įgūdžių, elgesio taisyklių vandenyje. Baigus mokymo programą, vyksta parodomosios plaukimo varžybos, į kurias kviečiami moksleivių tėvai.
„Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, jog unikali šalyje socialinė akcija sėkmingai tęsiama toliau, jos pavyzdžiu jau seka ir didieji Lietuvos miestai — Kaunas bei Klaipėda. Vaikų mokymas plaukti yra viena iš prevencinių priemonių, kad mirštamumas dėl skendimo priežasties sumažėtų ar net visiškai išnyktų“,— pasirašydamas sutartį, sakė rajono vadovas P.Kuizinas.
      Pasak progimnazijos direktorės R.Motiejūnienės, plaukimas ypatingai naudingas vaikams — ir ne tik dėl sveikatos, prasmingai praleisto laiko, bet ir dėl šios sporto šakos, kurią moksleiviai greitai pamėgsta. Ne vienas Telšių rajono moksleivis šios socialinės akcijos metu pamilo plaukimo sportą, pradėjo lankyti treniruotes ir jau pasiekė puikių rezultatų.
         Planuojama, kad per ateinančius trejus mokslo metus plaukimo pamokų programą baigs dar 1191 Telšių miesto ir rajono antrokas. Pagal pasirašytą sutartį, Telšių rajono savivaldybė įsipareigojo apmokėti transporto išlaidas ir 50 proc. išlaidų už plaukimo pamokas, o  „Žemaitijos pienas“ — likusius 50 proc. išlaidų už plaukimo pamokas bei aprūpinti akcijos dalyvius plaukimo priemonėmis. „Ateities“ progimnazija įgyvendins šią gražią socialinę akciją savo mokykloje, taip prisidėdama prie moksleivių mokymosi plaukti.

aut. A.Dačkervičius

bottom of page