top of page

Lietuvos pieno ūkių asociacija

www.lpua.lt >Naujienos > Gražiausi vaikų piešiniai — 2018-ųjų metų kalendoriui

Gražiausi vaikų piešiniai — 2018-ųjų metų kalendoriui

2018-01-05
         Jau nuo šių metų birželio mėnesio „Žemaitijos pieno“ bendrovė ir Lietuvos pieno ūkių asociacija pakvietė įmonės darbuotojų ir partnerių — ūkininkų 6-14 metų amžiaus vaikus atskleisti savo meninius bei kūrybinius sugebėjimus, piešiant konkursui piešinius tema „Mano tėvų (senelių) pienininkystės ūkis ir pieno perdirbimo įmonė visais metų laikais“.

       Jauniesiems menininkams didžiausia paskata buvo, jog 12 konkurso nugalėtojų piešinių papuoš išskirtinį 2018-ųjų metų kalendorių. Žinoma, vasara ne toks metas, kad vaikai susikauptų prie tokių darbelių, tačiau, atėjus rudeniui ir prasidėjus naujiems mokslo metams, jie pradėjo aktyviau dalyvauti konkurse.
      Vertinant piešinius pastebėta, jog juose labiau dominavo pavasariškos ir vasariškos temos, kukliau pasitelkta spalvų rudeniui, o žiemai skirta dar mažiau dėmesio. Vis tik reikia pasidžiaugti, kad konkurse dalyvavo gana nemažai — per 100 — vaikų. Piešinius pristatė jaunieji menininkai ne tik iš ūkininkų ar įmonės darbuotojų šeimų, bet ir iš Telšių rajono mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų, kurias lanko darbuotojų atžalos. Tai lopšelio-darželio „Mastis“ „Bitučių“ grupė, lopšelis-darželis „Eglutė“, „Saulėtekio“ pradinė mokykla, „Kranto“ progimnazijos 1c ir 4a klasės.
       Gruodžio pradžioje konkurso nugalėtojai su tėveliais pakviesti pasisvečiuoti „Žemaitijos pieno“ įmonėje. Įžanginį žodį tarė Lietuvos pieno ūkių asociacijos administracijos direktorė Rigilda Banienė.
     Ji aptarė konkurso rezultatus, pasveikino nugalėtojus ir pasidžiaugė vaikų kūrybiškumu, kurio ypač netrūko „Saulėtekio“ pradinėje mokykloje. Šios mokyklos net trijų auklėtinių piešiniai — Nelės Šežikaitės kalendoriuje papuošė vasario, Abrilės Valiutės — balandžio, Rugilės Mažonaitės — liepos mėnesius. Ūkininkų sūnūs iš Mažeikių rajono Kugių kaimo Aurelijus ir Aurimas Vydeikos savo piešinį skyrė kovui. Konkurse taip pat aktyviai dalyvavo mažeikiškės ūkininkų Balių anūkės Auksė ir Samanta. Auksės Balytės piešinys lyderiavo tarp birželiui skirtų iliustracijų, o Samantos — tarp lapkričiui. Net du piešinius kalendoriui skyrė Pagėgių savivaldybės Natkiškių kaimo ūkininkų Monkų dukra Eglė Monkutė — vienu jų pasipuošė kalendoriaus viršelis, kitu — sausio mėnuo. Rugsėjį gražiausiai pavaizdavo ketvirtokė „Kranto“ progimnazijos auklėtinė Ūla-Vėjūnė Kiršytė, spalį — ūkininkų Vydeikų iš Mažeikių rajono Kugių kaimo sūnus Ignas Vydeika, o gruodį — įmonės darbuotojos Giedrės Šeputienės atžala — Benas Vytautas Šeputis.
     Sulaukta jaunųjų autorių ir iš aukštaičių krašto. Konkurse buvo nepralenkiami ūkininkų iš Kėdainių rajono Devynduonių kaimo Kačerauskų dukters Viktorijos Kačerauskaitės piešinys, skirtas gegužės mėnesiui, ir ūkininkų Pranciulių iš Joniškio rajono Gaižaičių kaimo sūnaus Deivido Pranciulio darbas, vaizduojantis rugpjūtį kaime.
Konkurso laureatai apdovanoti atminimo dovanėlėmis.
     O Rugilė Mažonaitė, pasirodo, ne tik kūrybinga piešėja, bet ir puikiai valdo meninį žodį. Mergaitė žemaitiškai padeklamavo eilėraštuką apie kurmį, kuris nemažai eibių ūkininkams prikrečia.
      Vaikus ir jų tėvelius, vaizdžiai skaidrėse pademonstruodama pieno kelią iki gardžiojo sūrelio, į „Magija“ pasaulį nuvedė Šviežių pieno produktų gamybos padalinio vadovė Alma Bartkienė. Po to piešinių konkurso laureatai buvo pakviesti apžiūrėti sūrelių „Magija“ gamybos cechą ir savo akimis įsitikinti, kaip gimsta šis gardumynas, o tėveliai tuo metu maloniai tarpusavyje bendravo.
        Po renginio iš toliau atvykę vaikai ir jų tėveliai galėjo pavaikštinėti po Telšius ir pasigėrėti išgražėjusia Žemaitijos sostine.
Piešinių konkursas, atskleidęs vaikų kūrybiškumą, teikia vilčių, kad jis galėtų būti surengtas ir ateityje.

aut. A.Dačkervičius

bottom of page