top of page

Lietuvos pieno ūkių asociacija

www.lpua.lt >Naujienos > FOODEX JAPAN 2018

FOODEX JAPAN 2018

2018-03-26
    Kovo 6-9 dienomis „Žemaitijos pienas“ dalyvavo vienoje didžiausių Azijos maisto produktų ir gėrimų parodų „Foodex Japan 2018“, kurioje savo produkciją pristatė įmonės iš 80 pasaulio šalių.

       Paroda šiemet sulaukė daugiau nei 72 tūkst. lankytojų, tarp kurių — Japonijos maisto produktų ir gėrimų importuotojai, mažmeninės prekybos atstovai, distribucijos įmonės bei pirkėjai iš Kinijos, Taivano, Pietų Korėjos, Vietnamo, Singapūro ir kitų pasaulio šalių. Parodos lankytojai ir dalyviai domėjosi naujausiomis maisto ir gėrimų pramonės technologijomis, naujais skoniais bei pakuotėmis.
         „Žemaitijos pienas“ turėjo galimybę pristatyti populiariausius savo produktus — kietąjį sūrį DŽIUGAS, plėšomas sūrio dešreles PIK-NIK, rūkytą sūrio užkandį RAMBYNO bei glaistytus varškės sūrelius MAGIJA. Parodos metu taip pat pristatyti DIONE ledai, natūralus mineralinis vanduo TICHĖ, išrūgų bei nugriebto pieno milteliai.
        Azijiečiai noriai ragavo produktus ir gyrė puikų skonį bei aukštą kokybę. Parodos metu gavome 65 potencialių verslo partnerių kontaktus iš Japonijos, Pietų Korėjos, Kinijos bei Taivano.
        Mūsų stendą taip pat aplankė Lietuvos žemės ūkio ministro Broniaus Markausko vadovaujama delegacija ir žinią apie lietuviškus pieno produktus skleidė Japonijos valdžios atstovams bei verslininkams. Sėkmės verslo partnerių paieškose palinkėjo ir Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis.
       Lietuvos eksporto struktūroje pagal šalis Japonija užima 16 vietą tarp 143 šalių eksporto partnerių. 2017 metais žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Japoniją sudarė 84 mln. eurų, net 99,95 proc. eksportuotų produktų buvo lietuviškos kilmės. Šiomis dienomis Japonija yra viena iš perspektyviausių ir prioritetinių eksporto rinkų ne tik Lietuvai, bet ir kitoms pasaulio šalims.
         Džiaugiamės galimybe pristatyti savo produkciją vienoje didžiausių Azijos parodų „Foodex Japan 2018“ ir tikimės, kad aukštos kokybės „Žemaitijos pieno“ produktai artimiausiu metu pasieks Japonijos prekybos tinklų lentynas.

aut. A.Dačkervičius

bottom of page