top of page

Lietuvos pieno ūkių asociacija

www.lpua.lt >Naujienos > FOODEX JAPAN 2018

Poilsis ir turininga veikla traukia vaikus į Balsių stovyklą
 

_DSC0046.JPG
    „Žemaitijos pieno“ bendrovei rūpi ne tik įmonėje dirbančių žmonių geras darbinis mikroklimatas, kolektyvą vienijančių renginių organizavimas, bet ir jų atžalų prasmingas laiko leidimas vasarą.
Darbuotojų ir bendrovės partnerių — ūkininkų — vaikai turi galimybę vasarą padirbėti „Žemaitijos piene“, kiti — čia atlikti praktiką. Be to, Lietuvos pieno ūkių asociacija jau antrus metus suteikia galimybę stovyklauti Balsių stovykloje penkiolikai ūkininkų vaikų ir tiek pat „Žemaitijos pieno“ darbuotojų atžalų. Vaikučiai atrinkti remiantis padalinių vadovų rekomendacijomis bei atsižvelgiant į vieno iš tėvų, dirbančių įmonėje, darbo stažą.

 

     Dešimt dienų stovykloje — tiek laiko vaikai poilsiavo ir užsiėmė turininga veikla. O ji iš tikrųjų labai įvairi ir daugiaplanė. Ilgametis stovyklos įkūrėjas ir direktorius Aloyzas Jarošaitis pastebėjo, kad vaikai turi iš ko pasirinkti pagal savo pomėgius, nes kiekvienoje pamainoje veikia apie 40 būrelių.
Daugelis stovyklautojų taip pamilsta Balsius, kad su jais nesiskiria ir po stovyklos. Sutiktas stovyklos renginių organizatorius Dovydas pasakojo, jog, būdamas moksleivis, jis čia lankėsi net 8 vasaras, o dabar — jau tiek pat vasarų — stovyklos vyriausiųjų vadovų gretose.
Vilniaus universiteto Fizikos katedros jaunasis mokslininkas puikiai randa bendrą kalbą su vaikais, juose ugdo kūrybiškumą ir žingeidumą naujovėms. Jis ir sutiko supažindinti su stovykla bei pasistengė, kad kuo daugiau „Žemaitijos pieno“ darbuotojų bei įmonės partnerių — ūkininkų — vaikų čia sutiktume. Mat diena pasitaikė puiki, ir stovyklautojai buvo užsiėmę įvairiausiais žaidimais ar lepinosi paplūdimyje vandens ir saulės voniomis.
Pakalbinus būsimąją septintokę Novilę, ji pasidžiaugė stovyklos įvairiapuse veikla. Įmonės darbuotojo dukrai čia įdomu, be to, susirado puikių draugų. Panašiai kalbėjo ir telšiškės Ernesta su Roberta, stovyklaujančios pirmą kartą. Ernestai labiau patinka vandens pramogos ir žirgai, o Robertai — muzika. Mergaitė mokosi groti gitara.
Berniukai buvo užsiėmę sportu. Jie su vadovu Broniumi žaidė beisbolą. Čia ir mažąjį Jonuką, ūkininkų sūnų iš Kretingos rajono, sutikome. Šalia — žarėniškis, irgi ūkininkų sūnus Emilis, bei telšiškio įmonės darbuotojo atžala Ovidijus.
Renginių organizatorius Dovydas papasakojo, jog stovyklą yra pamėgę ir užsieniečiai. Ypač čia dažni svečiai latviai. O kiek įdomybių Balsių slėnyje! Čia įrengti įspūdingo ilgio nusileidimo lynai per Virvytės upę, trasos, sūpynės, įvairiausios lipynės.
„Žemaitijos pieno“ darbuotojų ir partnerių — ūkininkų — vaikai buvo apgobti įmonės darbuotojų dėmesiu. Jų nuo atvykimo pradžios laukė dovanėlės. Žinoma, vaikai buvo įtraukiami ir į kūrybines veiklas. Viena iš tokių — piešimo konkursas „Nupiešiu MAGIJĄ kitaip“.
Daugelis yra pamėgę glaistyto varškės sūrelio MAGIJA gardų skonį, žvilgsnį patraukia išvaizdi pakuotė, todėl komandoms buvo gana nelengvas uždavinys surasti naują spalvinę gamą šiam populiariam produktui originaliai nupiešti. Vis tik, pasitelkus fantaziją, bandyta, o laimėjusi piešėjų komanda apdovanota.
Paskutinė stovyklos pamainos diena sukėlė daug emocijų. Gera gauti apdovanojimus už pasiekimus įvairiausiose veiklose, bet gaila skirtis su naujais draugais. Belieka kiekvienam viltis, kad kitąmet gal vėl teks pasimatyti Balsiuose.
 

aut. A.Dačkervičius

bottom of page