top of page

LIETUVOS PIENO ŪKIŲ ASOCIACIJA

 

Sūris DŽIUGAS  „Vaikų šalyje“

www.lpua.lt > Naujienos > Sūris DŽIUGAS  „Vaikų šalyje“ 

Jau šeštus metus iš eilės Litexpo parodų rūmuose organizuojamoje parodoje „Vaikų šalis“ šiemet „Dantukų klubas“ vaikus pakvietė į „Kelionę po sveikų dantukų šalį“.

Simbolinėje kelionėje, kur Lietuvos odontologų rūmų stende puikavosi „Žemaitijos pieno“ bendrovėje gaminamas kietasis sūris DŽIUGAS, gausiai dalyvavo ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai bei seneliai.

Vaikai buvo mokomi taisyklingai valyti dantukus, jiems papasakota, kurie maisto produktai „slepia“ cukrų, o kurie saugo dantukus nuo baisiausios dantų ligos — ėduonies.

 

Atžalų tėveliai sužinojo, kodėl vaikams reikia reguliariai suvalgyti  po gabalėlį kietojo sūrio — bent 30 gramų per parą. Tai padeda padidinti  burnos pH, o sūryje esantys kalcis ir fosforas apsaugo dantų emalį nuo  burnos bakterijų išskiriamos rūgšties.

Vaikai noriai ragavo 12 mėnesių brandintą kietąjį sūrį DŽIUGAS, nes jis labiausiai tinkamas jautresniems negu suaugusiųjų jų skonio receptoriams. O tėveliai parodė puikias žinias apie legendinį mūsų  krašto sūrį. Renginio pabaigoje vaikai pamaloninti prizais, kurių  bene mieliausias — „Žemaitijos pieno“ išleista knygelė — „Pasaka apie  galiūną Džiugą“.

bottom of page