top of page

LIETUVOS PIENO ŪKIŲ ASOCIACIJA

 

 

Geriausieji ūkininkai iš ekskursijos grįžo kupini įspūdžių

 

www.lpua.lt > Straipsniai >Aukštos kokybės pienas —  Geriausieji ūkininkai iš ekskursijos grįžo kupini įspūdžių

2016-05-19

 

Dar neišblėso geriausių ir lojaliausių „Žemaitijos pieno“ bendrovės ūkininkų šventės aidai Klaipėdoje. Būtent ten paskelbta, jog geriausiems praėjusių metų ūkininkams pagal visus vertinimo kriterijus ir geriausio ekologiško ūkio šeimininkui greta pagerbimo raštų ir dovanų skiriama nemokama ekskursija Lietuvoje.

 

  

         Išaušo balandžio 28-osios rytas, kai nuo „Žemaitijos pieno“ bendrovės autobusu išvykta į Biržus. Ten vidurdieny aplankytas Biržų dvaras, susipažinta su unikalia ekspozicija „Senoji aludarystė“. Ekskursantai su įdomumu dalyvavo edukacinėje programoje suaugusiesiems „Žaldoko alus“, kur susipažino su senosios aludarystės reikmenimis ir aukštaičių vaišingumą menančiomis tradicijomis.
         Vėliau laukė išvyka į Anykščius. Pakeliui apsilankyta Kalitos kalne, smagu buvo išbandyti „vasaros rogutes“. Prabėgusi pirmoji ekskursijos diena baigėsi įkurtuvėmis viešbutyje Anykščiuose ir gardžia vakariene. Antrosios dienos rytas po pusryčių prasidėjo SPA procedūromis. Ne vienam patiko vaistažolių vonia „Stiprybė“, klasikinis masažas, baseino ir sūkurinės vonios malonumai.
       Popiet apsilankyta Anykščių vyno darykloje, kur surengta įdomi ekskursija, vyko ir vyno degustacija. Saulei perkopus pusiaudienį, laukė egzotiškas pasivaikščiojimas medžių lajų taku. Čia pat ir garsusis Puntuko akmuo aplankytas. Į pavakarę ekskursantai patraukė aplankyti Anykščių krašto perlo — neseniai po rekonstrukcijos atgimusio Burbiškio dvaro. Vos už 7 kilometrų nuo Anykščių įsikūręs dvaras yra tiksliai atkurtas ir restauruotas pagal 1853 metų duomenis.
      Trečiąją ekskursijos dieną po pusryčių ir atsisveikinant su svetinguoju Anykščių kraštu, laukė kelionė į Panevėžio rajono Radviliškių kaimą, kur šeimos kepykloje susipažinta su jos darbo specifika, padegustuota gaminių.
         Grįžtant į Telšius, daugelis panoro pamatyti dar vieną Burbiškio dvarą, įsikūrusį Radviliškio rajone. Juk čia rengiamos garsiosios mūsų šalyje tulpių žydėjimo šventės! Buvo gera pasivaikščioti po didžiulį dvaro parką, regėti 3 hektarų tvenkinį, žengti tiltais ir tilteliais, gėrėtis įvairių rūšių ir formų atvežtiniais augalais.
        Turininga ekskursija greitai prabėgo, bet įspūdžiai, sutvirtėjusi tarpusavio bičiulystė pasiliko ilgam.

aut. A.Dačkevičius

bottom of page