top of page

LIETUVOS PIENO ŪKIŲ ASOCIACIJA

Šventė bendraminčių būryje

www.lpua.lt > Straipsniai >Šventė bendraminčių būryje

re_0426_P88_2260
re_0360_F88_4144
re_0110_F88_2819
re_0115_F88_2842
re_0435_F88_4602
re_0441_F88_4638
re_0418_F88_4533
2017-04-25
 
Gražią tradiciją puoselėja „Žemaitijos pienas“ ir Lietuvos pieno ūkių asociacija, surengdami geriausių pieno ūkių šeimininkų šventę. Šiemet tokia šventė įvyko jau šeštąkart, o į ją, pasak organizatorių, atvyko gausiausiai ūkininkų, tad erdvi 200 vietų uostamiesčio viešbučio salė vos visus sutalpino.

Balandžio 1-ąją — vieną iš nuotaikingiausių metų dienų — į Klaipėdą rinkosi geriausi 2016 metų pieno ūkių šeimininkai, bendradarbiaujantys su „Žemaitijos pienu“. Šventė, kuriai saulė nepagailėjo pavasariškų spindulių, surengta jaukiame viešbutyje „Ibis Styles Klaipėda Aurora“.
Iš įvairiausių mūsų šalies kampelių atvykusius darbštuolius pasitiko šventiškai pasipuošusios merginos, pakvietusios pasivaišinti gardžiais „Žemaitijos pieno“ produktais. Kas pageidavo, galėjo įsiamžinti prie „Žemaitijos pieno“ stendo.
Jaukiai susėdus prie stalelių, pasigirdo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio simfonija „Jūra“. Ji tapo gražiu akcentu, dailininkei ekrane smėlio piešiniu atskleidžiant Telšių miesto įkūrėjo milžino Džiugo ir jo pagaminto sūrio legendą. Neatsitiktinai parinkta ši muzika, nes sūris DŽIUGAS kaip tik nokinamas jai skambant. O finalinis akcentas buvo pasitiktas plojimais, nes ekrane pasirodė užrašas „Geriausias pieno ūkis 2016“.
Renginio vedėjas, jau gerai pažįstamas daugeliui šventės dalyvių, populiarusis TV ir radijo laidų vedėjas Mindaugas Stasiulis tryško gera nuotaika. Šiai progai net šmaikštų ketureilį surimavo:

 

Kaip karvė

negali be buliaus,

taip „Žemaitijos pienas“ —

be Stasiuliaus.

 

Ką čia ir bepridėsi: mat žodžio kišenėje neieškantis kraštietis, kilęs nuo Janapolės krašto, kviečiamas vadovauti darbštuolių pagerbimo renginiui jau penktus metus.
Pradėti šventę pakviesti „Žemaitijos pieno“ generalinis direktorius Robertas Pažemeckas ir Žaliavos pirkimo direktorius Mindaugas Čėjauskas. Jie padėkojo geriausiems ūkininkams už dalykišką bendradarbiavimą, tiekiamą aukštos kokybės žaliavą bendrovei ir pasveikino gražios šventės proga, išreikšdami viltį, kad ir ateityje geri ryšiai, paremti abipusiu pasitikėjimu, plėtosis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pirmoji nominacija skirta didžiausią patirtį turinčiam ūkininkui Jonui Kemerui ir jo žmonai Stasei iš Šiaulių rajono Kairių seniūnijos Šilėnų kaimo. Septyniasdešimtmetis darbštuolis, kuris ruošiasi savo rankomis įkurti parką, didžiulis kelionių mėgėjas. Į šventę sutuoktiniai atvyko ką tik grįžę iš Barselonos. Jauniausio ūkininko nominacija įvertintas Tomas Skurdelis iš Šilutės rajono Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Degučių kaimo.


Toliau buvo skelbiamos nominacijos ir teikiami apdovanojimai pagal specialią tvarką ir atskirose vertinimo  grupėse. Renginio vedėjas M.Stasiulis, pristatydamas nominantus, kiekvienam iš jų skyrė po šmaikščią detalę, charakterizuojančią apdovanotojo pomėgį ar darbą, taip pat nuotaikingai pakalbino.

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šventėje prie jaukių stalelių netrūko vaišių ir puikios nuotaikos. Svajingai nuteikė operos solisto Mindaugo Rojaus ir ansamblio „Muzica libera“ pasirodymai. O labiausiai šventinę atmosferą „įkaitino“ dainininkai Donalda Meiželytė ir Žilvinas Žvagulis. Šventės dalyviai kilo nuo stalų ir plojo. O charizmatiškoji Donalda dar ir nuotaikingųjų dažnučių padainavo, kur nuskambėjo pagiriamasis žodis „Žemaitijos pienui“ ir plėšomoms sūrio dešrelėms PIK-NIK. Negana to, pasileidusi šokio ritmu, iš salės į sceną porelę „įlaipino“, paragindama drauge su  visais  pašokti.
Šventei baigiantis, tradiciškai pasirodė „Ugnies valdovai“, šįkart praturtinę savo programą „Ultra-violeto šou“ pasirodymu. Šokis, muzika ir ugnis sukūrė nepakartojamą reginį.
Iš šventės niekas neskubėjo skirstytis. Juk ne kasdien taip šauniai galima pabūti bendraminčių būryje.

 

Daugiau šventės akimirkų galerijoje (peržiūrėti)
 

Apdovanojimų ceremonijos metu pagal specialią tvarką ir atskirose vertinimo grupėse pagerbti 63 geriausieji, atvykę su savo „antrosiomis pusėmis“, o kai kas į sceną lipo su savo atžalomis. Geriausių ūkių šeimininkams įteikti padėkos raštai ir atminimo dovanos. Scenoje darbštuoliams ranką spaudė įmonės generalinis direktorius R.Pažemeckas ir Žaliavos pirkimo direktorius M.Čėjauskas.

Nemažai šurmulio įnešė sūrio DŽIUGAS laikymo rungtis. Pirmiausia buvo pakviesti varžytis vyrai, kurie pečių plotyje ištiestose rankose turėjo kuo ilgiau išlaikyti po sūrio galvą. Iš trejetuko pretendentų stipriausias buvo Andrius Domarkas iš Telšių rajono Degaičių seniūnijos Pasvaigės kaimo, išlaikęs sūrį 2,05 min. Moterims užduotis buvo kiek lengvesnė — jos į priekį ištiestose rankose turėjo kuo ilgiau išlaikyti vieną sūrio galvą. Varžytis panoro net ketvertas, o nugalėjo Aušra Žąsytienė, sūrį išlaikiusi 2,25 min. Ir Andrius, ir Aušra gavo prizus — po legendinio sūrio DŽIUGAS galvą.

bottom of page