top of page

LIETUVOS PIENO ŪKIŲ ASOCIACIJA

Geriausieji ūkininkai maudėsi egzotiškosios Tenerifės saulės spinduliuose

www.lpua.lt > Straipsniai >Geriausieji ūkininkai maudėsi egzotiškosios Tenerifės saulės spinduliuose

Tenerife_1
2017-05-29
 
Neseniai Klaipėdoje įvykusioje geriausių ir lojaliausių „Žemaitijos pieno“ bendrovės ūkininkų šventėje paskelbta, jog praėjusių metų geriausiems ūkininkams pagal visus vertinimo kriterijus ir geriausio ekologinio  ūkio šeimininkui greta pagerbimo raštų ir dovanų skiriama nemokama ekskursija į Tenerifę.
 

Gegužės 2-ąją, lėktuvu pakilus iš Vilniaus aerouosto, keliauninkai nusileido saulėtoje Tenerifėje, pietiniame  oro uoste. Iš čia laukė kelionė į Plaja de las Amerikas patį didžiausią ir judriausią kurortą saloje,  įkurtame šeštame dešimtmetyje. Nuo to laiko jame pastatyta  daug viešbučių, sukurtas dirbtinis smėlio paplūdimys. 

Įsikūrus keturių žvaigždučių viešbutyje, buvo galima pasimėgauti Atlanto vandenynu, o vėliau aplankytas jaukus  restoranas su jūros gėrybių patiekalais.
Gana įspūdinga antroji viešnagės diena Tenerifėje, kur laukė lankomiausias objektas visoje saloje — Nacionalinis Teidės parkas ir jo pasididžiavimas — Teidė —  trečias pagal dydį ugnikalnis pasaulyje. Salos centre esanti Teidės viršukalnė yra aukščiausia vieta  Ispanijoje.
Klausydamiesi priešistorės, keliauninkai sužinojo, jog Teidės kalnas susiformavo prieš daugiau nei 600  tūkstančių metų, kai išsiveržė dar vienas ugnikalnis, palikęs  16 km pločio kraterį, pavadintą Las Canadas dykuma. Lava formavo kalnyną bei visiškai pakeitė Tenerifės salos  vaizdą.
Archeologinių tyrinėjimų metu nustatyta, kad parko  teritorija turėjo svarbią dvasinę reikšmę guančų tautai, gyvenusiai akmens amžiuje — čia jie melsdavosi,  manydami, kad ugnikalnis yra vartai į pragarą. Neveltui ši sala senais laikas vadinta Isla del Infierno —  „pragaro sala“.
Išvyką vainikavo gegužės 5-ąją surengta ekskursija po šiaurinę salos dalį su lietuvių gidu: grožėtasi gamtos  vaizdais, sužinota apie  pirmuosius salos gyventojus, jų tradicijas, aplankyti miesteliai. Šventinėje vakarienėje visi maloniai bendravo  ir dalinosi įspūdžiais

 

bottom of page