top of page

 

 

Ištesėti pažadai dėl maisto produktų eksporto leidimų į JAE išdavimo

www.lpua.lt > Straipsniai >Ištesėti pažadai dėl maisto produktų eksporto leidimų į JAE išdavimo

2017-11-08

         Šią savaitę įvykusio Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės oficialaus vizito Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) metu aptartas bendradarbiavimas įvairiose srityse, pasirašyti du susitarimai tarp Lietuvos ir palankiu klimatu verslui garsėjančios JAE. Gerų žinių sulaukė ir  žemės ūkio bei maisto produkcijos eksportuotojai – suderinti sertifikatai lietuviškų maisto produktų eksportui į šią šalį.

         Junginiai Arabų Emyratai tampa svarbiu Lietuvos politiniu ir ekonominiu partneriu Artimųjų Rytų regione – keičiamasi aukšto lygio delegacijomis, vyksta verslo misijos, ieškoma kelių eksportuoti žemės ūkio ir maisto produktus. Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, vasario mėnesį lankęsis JAE ir susitikęs su šios šalies žemės ūkio ministru, sutarė tęsti glaudų bendradarbiavimą atveriant JAE rinką lietuviškiems maisto produktams ir gaunant visus reikiamus leidimus bei patvirtinimus.

         Kaip informavo oficialios Lietuvos delegacijos narys, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus pavaduotojas Deividas Kliučinskas, Prezidentės vizito metu su JAE klimato kaitos ir aplinkos ministerijos atstovais pagaliau buvo suderinti mėsos ir jos produktų, kiaušinių ir jų produktų eksporto sertifikatai. Tai reiškia, kad nuo šių metų lapkričio mėnesio oficialiai leidžiama eksportuoti lietuvišką mėsą (jautieną, avieną, ožkieną ir paukštieną) ir jos gaminius bei kiaušinius ir jų gaminius. Susitikimo metu atkreiptas dėmesys, kad Lietuvos mėsos ir mėsos produktų eksportuotojai privalo turėti „Halal“ sertifikatą.

        Susitikimo metu taip pat buvo aptarti lietuviškų pieno produktų eksporto klausimai. Šiuo metu Lietuvai yra suteikta teisė vežti pieno produkciją į JAE, tačiau artimiausioje ateityje turės būti oficialiai suderintas eksporto sertifikatas.

        Daug dėmesio skirta žuvies ir jos gaminių eksporto klausimams, nes JAE klimato kaitos ir aplinkos ministerija yra inicijavusi šių produktų sertifikato formos pakeitimus. Sutarta, kad atitinkamus pakeitimus atliks ir mūsų VMVT. Šiuo metu Lietuvai jau suteiktas leidimas eksportuoti visų rūšių žuvininkystės produktus, tad sertifikatų formų suderinimas labai svarbus, siekiant sklandžiai plėtoti prekybą šioje srityje.

JAE aptartos ir Lietuvos įmonių galimybės eksportuoti pašarus galvijams ir žirgams, grūdines kultūras, taip pat pašarą gyvūnams augintiniams. Kadangi Lietuvoje gyvūnų užkrečiamųjų ligų situacija yra gera, sutarta pradėti derybas dėl visų rūšių gyvų gyvūnų eksporto (gyvų žuvų, paukščių ir kt.).

       „Lietuvos įmonės, turinčios eksporto sertifikatus, kitais metais vasario mėnesį savo produkciją galės pristatyti Dubajuje vykstančioje populiariojoje tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „GULFOOD“, – sako žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius. Šioje parodoje Lietuva dalyvaus jau aštuntąjį kartą.

Šaltinis: http://zum.lrv.lt 

bottom of page