top of page

www.lpua.lt > Straipsniai >Vien dar­bu gy­ve­ni­mas neuž­go­žia­mas

Nominacija „Metų darbdavys“ — „Žemaitijos pieno“ įmonei
 

1 psl-converted-compressed-1.jpg


Neseniai Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas pakvietė rajono įmonių ir organizacijų atstovus į padėkos vakarą, kuriame paskelbė septynias nominacijas, pavadintas „Padėkos bijūnais“, nes bijūnas — simbolinė Žemaitijos sostinės gėlė. Solidžiausią nominaciją „Metų darbdavys“ pelnė „Žemaitijos pieno“ įmonė. Meras apdovanojimą — stiklinę bijūno statulėlę — įteikė Algirdui Pažemeckui.

 


Paskelbiant nominaciją, buvo akcentuojama, jog ji suteikta už daugiausiai per 2019 metus Telšių mieste ir rajone sukurtų darbo vietų. Tai ne tik momentinis įvertinimas, bet ir daugelio metų sėkmingos veiklos rezultatas, kuriame atsispindi gerai apgalvoti, kompleksiškai įvertinami sprendimai ir perspektyvios įžvalgos, gebėjimas sukurti atmosferą, kuri skatintų įmonės darbuotojus motyvacijai ir siekiui dirbti dar geriau. Tai ilgametė sėkmės istorija rajone, kuri šiandien drąsiai vadinama Žemaitijos sostinės įvaizdžio dalimi.
Žmonėms čia dirbti gera, nes juos motyvuoja ne tik Telšių regione mokamas konkurencingas atlyginimas, bet ir teikiamos socialinės garantijos, kvalifikacijos kėlimo ir tobulėjimo galimybės, tradiciniai renginiai bei daugybė kitų papildomų naudų.
Įmonėje sukurta aiški motyvacinė sistema. Be visuomet laiku mokamo, kaip minėta, konkurencingo Telšių regione metinio atlyginimo, prie jo yra galimybė užsidirbti priedą. Metams baigiantis, tradiciškai pagerbiami visų įmonės padalinių geriausieji, kuriems teikiamos ne tik padėkos, prizai, bet ir piniginės premijos. Darbuotojai didesnį atlyginimą gali užsidirbti ir keldami savo kvalifikaciją.
Labai svarbu, kad kolektyvo narius lydi nuolatinis dėmesys ir džiaugsme, ir ištikus nelaimei. Jiems skiriamos piniginės išmokos pirmų vestuvių proga, prieš mokslo metų pradžią tėvai, leidžiantys savo vaikus į pirmą klasę, taip pat paskatinami piniginėmis išmokomis. Visuomet materialiai paremiama mirus šeimos nariams, nukentėjus nuo gaisro ar kitokių nelaimių, be to, visi darbuotojai apdraudžiami nuo nelaimingų atsitikimų ne tik darbe, bet ir buityje.
Labai svarbu dėmesiu apgobti jauną žmogų, tik peržengusį įmonės slenkstį. Čia juos pasitinka jaunimo globotojai, kurie nuoširdžiai perteikia savo patirtį. O ir pirmiesiems darbo metams pasibaigus, naujieji kolektyvo nariai pagerbiami jiems surengtoje šventėje.
Kiekvienas darbuotojas laukia savo gyvenime svarbių datų — jubiliejinių gimtadienių ar darbinių sukakčių. Jų įmonėje nepamirštama, o žmonės pradžiuginami pagerbimo raštais, dovanomis ir premijomis. Pasididžiavimo jausmą savo įmone skatina ir simbolinių ambasadorių vardų suteikimas.
„Žemaitijos piene“ aktyviai propaguojamas sveiko gyvenimo būdas. Žmonės maitinami skaniais, nebrangiais ir sveikais patiekalais įmonės valgykloje. Kolektyvo nariams sudaroma galimybė nemokamai plaukioti baseine, kasmet jie dalyvauja tradicinėse sveikatingumo šventėse, praturtintose įvairiomis žygių programomis. Gražia tradicija tapo kas dvejus ar trejus metus rengiama „Pienininkų šventė“, kur kolektyvo nariai turi galimybę atskleisti savo išmonę ir turiningai pabendrauti.
„Žemaitijos pienas“ yra ta įmonė, kuri puoselėja vaikų ir tėvų ryšį. Kolektyvo narių mažiesiems teikiamos kalėdinės dovanėlės, moksleiviai gali vasaromis pasidarbuoti įmonėje, o kai kurie išbando ir nemokamų vasaros stovyklų malonumą. Siekiantys aukštojo mokslo, turi galimybę įmonėje atlikti gamybinę praktiką. Tokio mokslo įmanoma siekti ir su įmonės stipendija.
Darbštiems, gabiems ir savo tikslo siekiantiems žmonėms — visuomet atviros įmonės durys. Čia sąžiningas darbas deramai įvertinamas, o žmonės gali užtikrintai kurti savo ilgalaikę perspektyvą drauge su įmone.

 

bottom of page