top of page

LIETUVOS PIENO ŪKIŲ ASOCIACIJA

 

Per septynetą metų — 2,5 tūkstančio išmokusių plaukti antrokėlių!

www.lpua.lt > Naujienos >Antrokėliai2017

Kokybės vadovė Vilija Petrošienė džiaugiasi, kad šiemet įmonė pelnė net keturis aukščiausio lygi sertifikatus

2017-02-27

 

Nuo vasario pirmosios prasidėjo socialinės akcijos „Telšiuose antrą klasę baigi — plaukti moki!“ antrasis  etapas.

Pirmieji į "Ateities" progimnazijos baseiną dalyvauti šiųmečio antrojo etapo plaukimo užsiėmimuose atvyko "Kranto" progimnazijos 2c klasės mokiniai su savo mokytoja. Čia juos pasitiko plaukimo treneriai Lilija Puodžiukaitienė ir Vytautas Mickus.

      Pirmieji į „Ateities“ progimnazijos baseiną atvyko „Kranto“ progimnazijos 2c klasės mokiniai su savo  mokytoja. Be šios mokyklos, plaukimo užsiėmimus lankys Vincento Borisevičiaus gimnazijos, „Ateities“  progimnazijos ir „Saulėtekio“ pradinės mokyklos antrokėliai.
Pasak „Ateities“ progimnazijos direktorės Ritos Motiejūnienės, šie mokslo metai jau septinti sėkmingos  partnerystės ir bendarbiavimo metai tarp „Žemaitijos pieno“, Telšių rajono savivaldybės ir Telšių „Ateities“ progimnazijos. Nuo 2010 metų vykdomame projekte išmoko plaukti ir saugiai elgtis vandenyje 2090 mokinių, o šiais mokslo metais jų skaičius padidės dar 404. Vadinasi, sėkmingai bus įpusėtas trečias tūkstantis antrokėlių, išmokusių plaukti ir saugiai jaustis vandenyje.
„Žemaitijos pieno“ inicijuojamos akcijos metu vaikams sudaroma 24 valandų plaukimo programa, kuri tęsiasi beveik tris mėnesius. Grupėmis suskirstyti antrokai mokomi pagrindinių plaukimo subtilybių, elgesio taisyklių vandenyje. Kad įdėtos pastangos neliktų neįvertintos, baigus mokymosi programą, vyksta parodomosios plaukimo varžybos, į kurias kviečiami ir vaikų tėvai. Moksleiviai pademonstruoja, ką išmoko, varžosi tarpusavyje su bendraamžiais. O kad šventė būtų dar smagesnė, stebėti varžybų visada atvyksta ir Žirafa — linksmasis „Pik-Nik“ plėšomų sūrio dešrelių personažas. Ji talkina išrenkant geriausiai įsisavinusius plaukimo techniką ir greičiausiai įveikusius baseino ruožą. Varžybų nugalėtojai ruošiasi mokslo metų pabaigoje vykstančiam parodomajam plaukimui, kur išrenkami metų plaukikai. Vaikus moko plaukti ilgametę patirtį turintys plaukimo treneriai: Telšių „Ateities“ progimnazijos kūno kultūros mokytojai Inga Zeniauskienė, Lilija Puodžiukaitienė ir Vytautas Mickus.
Akcijos organizatoriai prisimena, jog pirmieji jos gyvavimo žingsniai buvo nedrąsūs. Tačiau „Žemaitijos pieno“ darbuotojų priimti sprendimai netrukus pasiteisino: pradinukai degė noru dalyvauti plaukimo užsiėmimuose, o jų tėvai pradėjo išsamiau domėtis plaukimo nauda augančiam organizmui. Kad per vasarą ūgtelėję pirmokai turėtų tokią pat galimybę kaip ir didesni jų draugai, akcija vis pratęsiama.
Visuomenės sveikatos specialistai apie plaukimo užsiėmimų naudą galėtų papasakoti labai daug. Plaukimas augančiam organizmui yra visapusiškai naudingas. Jis prisideda prie bendravimo, emocinio, socialinio vaikų vystymosi. Išmokęs plaukti mažametis pradeda labiau pasitikėti savimi, geba padėti kitiems. Teisingai plaukiant stiprinama širdis, plaučiai, gerinama kraujo apytaka, teigiamai veikiama centrinė nervų sistema, sparčiau vystosi raumenys. Be to, plaukimas didina imuninės sistemos atsparumą ir užkerta kelią daugeliui ligų. Todėl tai — ne tik smagus, bet ir naudingas užsiėmimas.
Neatsitiktinai graži telšiškių idėja mokyti vaikus plaukti pasklido po Lietuvą. O už tai pedagogai, vaikai ir  jų tėveliai dėkingi akcijos iniciatorei ir pagrindinei rėmėjai „Žemaitijos pieno“ bendrovei.     

 

Daugiau nuotraukų galerijoje.

   

Aut. A.Dačkevičius
 

bottom of page