LIETUVOS PIENO ŪKIŲ ASOCIACIJA
2016-01-20
Pasirašius trišalį Lietuvos žemės ūkio ministerijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bei Kinijos Liaudies Respublikos generalinės kokybės priežiūros, kontrolės ir karantino protokolą dėl veterinarinių ir higienos reikalavimų pieno produktams, netrukus atsivers Kinijos rinka ir „Žemaitijos pieno“ bendrovės gaminamiems produktams.
Netrukus atsivers Kinijos rinka
www.lpua.lt > Naujienos > Netrukus atsivers Kinijos rinka
Vyriausybinėje delegacijoje, vadovaujamoje Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus, kartu į Pekiną vyko ir „Žemaitijos pieno“ generalinis direktorius Robertas Pažemeckas.
Pekine surengtoje pasaulinėje parodoje „World of Food Beijing powered by ANUGA“ taip pat dalyvavo „Žemaitijos pieno“ eksporto rinkos vadovas Romusas Jarulaitis ir prekybos vadovė Inga Raudienė. Pasak jų, šiuo metu susitarta dėl bendrų reikalavimų, kuriuos turės atitikti lietuviški pieno produktai, ketinami eksportuoti į Kiniją. Greičiausiai, kas gali pasiekti Kinijos rinką, tai pieno milteliai ir išrūgų milteliai, tačiau jau dirbama su prekybos tinklais ir platintojais, kad kaip galima greičiau „Žemaitijos pieno“ sūriai atsidurtų prekybos tinklų lentynose. Tai vienas iš svarbiausių įmonės uždavinių šioje rinkoje.
Įsipareigota atsakingai kontroliuoti, kad būtų laikomasi nustatytų reikalavimų, nes tie patys reikalavimai bus perkelti ir į eksporto sertifikatus. Jų ir laukiama, kad būtų baigtas visas derybų ir leidimų išdavimo procesas, o pieno produktus būtų galima eksportuoti.
Šiuo metu dar tiksliai nėra aišku, kada pieno ir išrūgų milteliai bei gana platus „Žemaitijos pieno“ sūrių asortimentas iškeliaus į šią Azijos valstybę, mat viskas priklausys nuo to, kaip atsakingoms tarnyboms seksis derinti sertifikatus, o prieš tai — technines detales. Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus Jono Miliaus, šių detalių suderinimas gali užtrukti kelis mėnesius.
Kinai domisi ne tik sausais pieno produktais. Parodoje „Žemaitijos pieno“ stende puikavosi kietasis sūris DŽIUGAS, rūkytas sūrio užkandis MILDĖ snack, plėšomos sūrio dešrelės PIK-NIK, mineralinis vanduo TICHĖ, valgomieji ledai DIONE. Šie produktai kinų žinomi ir mėgstami, todėl tikimasi, kad jie greičiausiu metu atsidurs Azijos šalių prekybos tinklų lentynose. Kad tai įvyktų kuo greičiau, šia linkme jau šiuo metu nuosekliai dirbama.
Lietuvos atstovams teko lankytis Kinijos Harbin regione. Aplankytos dvi pieno perdirbimo įmonės ir melžiamų karvių kompleksas. Stebino aukštas žemės ūkio ir technikos lygis, žinoma, ir gaminamos produkcijos maštabai. Viena pieno perdirbimo įmonė per metus pagamina 150 tūkst. tonų lieso pieno mišinėlių vaikams. Aukštas ir automatizacijos lygis. Viskas robotizuota, o darbą prižiūri keletas darbuotojų. Kitoje pieno perdirbimo įmonėje stebėta, kaip pienas pilstomas į Tetra Pack pakelius, įspūdinga tai, kad vienu metu veikė net 17 linijų!
Melžimo komplekse laikoma 10 tūkst. galvijų: 5000 melžiamų karvių ir tiek pat pamainos — prieauglio. Ypač aukšta pieno kokybė, o pieno bakteringumo rodiklis tiesiog idealus, nes mililitre bakterijų yra nuo 1200 iki 3300, kai Lietuvoje norma iki 100 tūkst. mililitre. Iš karvių kinai per metus vidutiniškai melžia 7-8000 tonų. Šeriama ir melžiama automatizuotai — 3 kartus per dieną. Šieno granulės atvežamos net iš JAV. Visur — tvarka ir švara.
„Žemaitijos pieno“ atstovai, kalbėdami apie eksporto perspektyvas į šią Azijos valstybę, užsiminė, kad reikia didelio ir nuoseklaus įdirbio, nes Kinijoje kasmet vis daugiau suvartojama pieno produktų. Įvertinant tai, šiandien delsti nereikėtų, nes rytoj gali būti vėlu. Neseniai Kinijoje panaikintas vieno vaiko draudimas. Būtent naujoji karta ir jaunimas gali būti įdomus eksportuotojams, todėl į juos ir vertėtų ateityje orientuotis, žinoma, įvertinant ir šiandienos Kiniją su savo vartojimo įpročiais ir lūkesčiais.