top of page

LIETUVOS PIENO ŪKIŲ ASOCIACIJA

 

Vadovo prasmingos veiklos 30-metį vainikavo garbingas titulas

www.lpua.lt > Naujienos >Vadovo prasmingos veiklos 30-metį vainikavo garbingas titulas

Kokybės vadovė Vilija Petrošienė džiaugiasi, kad šiemet įmonė pelnė net keturis aukščiausio lygi sertifikatus

2016-12-25

 

Baigiamasis Telšių — Lietuvos kultūros sostinės akordas — padėkos vakaras „Dėkingumo perlai“ surengtas Karolinos Praniauskaitės bibliotekoje, kur  „Žemaitijos pieno“ valdybos pirmininkui Algirdui Pažemeckui suteiktas Telšių miesto Garbės piliečio vardas.
Pirmiausia Žemaitės dramos teatro jaunieji aktoriai raiškiu žodžiu apžvelgė įsimintiniausius  „Žemaitijos pieno“ bendrovės darbus miestui ir jo žmonėms.

           Jų lūpose skambėjo įžymių Lietuvos  žmonių, pasirašiusių bendrovės Svečių knygoje — Prezidento Valdo Adamkaus, Nepriklausomybės Akto signataro Romualdo Ozolo ir kitų palinkėjimai įmonei ir jos  vadovui.
Apie A.Pažemecko indėlį miestui, remiant kultūrinius renginius, įvairias socialines iniciatyvas ir  padedant formuoti išskirtinį Žemaitijos sostinės veidą, kalbėjo Seimo narys Valentinas Bukauskas,  Telšių rajono meras Petras Kuizinas, miesto seniūnas Kazys Lečkauskas ir kiti.
Iškilmingoje ceremonijoje A.Pažemeckui įteiktos regalijos, jis pasirašė Garbės piliečių knygoje, kurią saugo Telšių miesto seniūnas.

        Įmonės vadovas, tardamas nuoširdų padėkos žodį ir kukliai vertindamas savo indėlį, pastebėjo, jog  Telšiuose būtų galima rasti ne vieną pastogę, kur dirba miestui  pasišventę žmonės, taip pat verti tokio garbingo titulo. Jis ypač padėkojo savo kolektyvo  darbuotojams, kurių dėka įmonė pasiekia puikių rezultatų, garsindama Telšius ne tik Lietuvoje, bet  ir pasaulyje. Ypač šiltus žodžius už didelį palaikymą gyvenime ir darbe A.Pažemeckas tarė savo  žmonai Danutei.
        Viso „Žemaitijos pieno“ kolektyvo vardu Savivaldybės ir jos administracijos vadovams, Tarybos nariams bei visiems rekomendavusiems suteikti Telšių miesto Garbės piliečio vardą įmonės valdybos pirmininkui Algirdui Pažemeckui padėkojo Personalo ir teisės direktorė Rigilda Banienė ir rinkos vadovas Romusas Jarulaitis.
        Prieš 30 metų, pradėjęs vadovauti įmonei, Algirdas Pažemeckas savo atkakliu ir sumaniu darbu pagrįstai įrodė, jog yra tas vadovas, kuris telkia kolektyvą bet kokiems iššūkiams įveikti, o jam vienodai svarbūs ir geri bendrovės ekonominiai rodikliai, ir darbuotojų, kurių dauguma gyvena Telšių mieste ir rajone, užtikrinta socialinė gerovė.
       Iškalbus rodiklis, jog įmonė yra didžiausia rajone mokesčių mokėtoja į biudžetą, iš kurio atriekiamos riekės būtiniausioms socialinėms, kultūros, švietimo bei kitoms reikmėms spręsti.
Algirdo Pažemecko įžvalga ir pragmatiški sprendimai geriausiai atsiskleidė laisvos rinkos ekonomikos sąlygomis, kai daugelis rajono įmonių patyrė ekonominę griūtį. Būtent šiomis pasikeitusiomis ir nelengvomis sąlygomis „Žemaitijos pienas“ sugebėjo stiprėti, įsitvirtinti šalies bei užsienio rinkose ir tapti vienu iš pieno perdirbimo įmonių lyderių Lietuvoje.
      Įmonės vadovo aktyvią gyvenimo poziciją ir visuomeniškumą geriausiai iliustruoja jo iniciatyvumas ir socialinių bei kultūrinių akcijų rėmimas. Būtent Algirdo Pažemecko, kaip generalinio rėmėjo, idėja mokyti Telšiuose vaikus plaukti nuo antros klasės peržengė Žemaitijos sostinės ribas ir plačiai pasklido Lietuvoje.
Žemaitės dramos teatras, biblioteka, bočiai, kitos kultūros ir švietimo įstaigos dėkingos įmonės vadovui už didžiulį indėlį, rengiant ne tik rajono, bet ir respublikinius renginius, ypač Telšiams tapus Lietuvos kultūros sostine.
        Įmonės valdybos pirmininkui A.Pažemeckui šie metai pažymėti dar vienu svarbiu gyvenimiškuoju  įvykiu: lapkritį jis atšventė savo 65-ąjį gimtadienį. Beveik pusę — 30 pačių kūrybingiausių  ir brandžiausių metų — atidavė vadovaudamas didžiuliam kolektyvui ir jį telkdamas tik geriausiems  rezultatams pasiekti.
        Įmonė ir jos vadovas už labdaringą veiklą, socialinių ir kultūrinių akcijų parėmimą yra pelnę  daugybę padėkos raštų, o valdybos pirmininkas A.Pažemeckas apdovanotas Lietuvos Respublikos ūkio  ministerijos Nusipelniusio Lietuvos pramonės darbuotojo Garbės ženklu, taip pat yra pelnęs  aukščiausią Žemės ūkio ministerijos apdovanojimą — Garbės ženklą. Ir šiemet, minint garbias  gimtadienio ir darbines sukaktis, žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė įmonės vadovą pagerbė  padėkos raštu. Premjeras Algirdas  Butkevičius, sveikindamas „Žemaitijos pieno“ vadovą, į jį  kreipėsi Hermano Hesės mintimis: „Tikras vadovas, kaip ir tikra asmenybė, yra reta laimė,  kiekvienas toks žmogus yra radinys ir likimo dovana“. Ministras Pirmininkas padėkojo A.Pažemeckui  už nuoširdų darbą, asmeninį indėlį, pasišventimą bendrovei ir palinkėjo, kad nuolat lydėtų sėkmė  ir nestigtų stiprybės, įgyvendinant naujas idėjas, plečiant pieno gamybos rinką ir taip skatinant  bendrąjį Lietuvos ekonomikos augimą.
       Renginiuose dalyvavęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas ne tik perėmė gintarais nusėtą iš miesto į miestą keliaujantį Kultūros sostinės medį, bet ir atliko muzikinį kūrinį. Kreipdamasis į naująjį miesto Garbės pilietį  A.Pažemecką, V.Grubliauskas palinkėjo „Žemaitijos pieno“ vadovui ir toliau žengti tokiais tvirtais  žingsniais į priekį, kaip žengė Džiugas — legendinis Telšių miesto įkūrėjas.
     Gatvėse sužibus žiburiams, suorganizuota nuostabi šventė miesto širdyje, Turgaus aikštėje. Vyko nevyriausybinių organizacijų mugė, vaišinta „Maltiečių“ sriuba.
      Miestelėnus ir miesto svečius pradžiugino „Žemaitijos pieno“ bendrovės dovana — muzikinis spektaklis, skirtas Telšiams — Lietuvos kultūros sostinei 2016, pagal pasaką „Dvylika mėnesių“ (pjesės autorė Elena Borusevičiūtė-Šidlauskienė, kompozitorius ir aranžuotojas — prof. Saulius Šiaučiulis, muzikos aranžuotojas — Robertas Tekorius, režisierė — Laimutė Pocevičienė, kostiumų dailininkė — Giedrė Slavinskienė). 
     Muzikiniame spektaklyje vaidino reperis Ironvytas, Nijolė Narmontaitė, Loreta Sungailienė, Kęstutis Jablonskis, Juventas Radzys ir kiti atlikėjai bei kolektyvai iš Telšių. Ekrano vizualizacijas kūrė Vesta Obolevičiūtė. Gyvai grojo Saulius Šiaučiulis, Donatas Bukauskas ir grupė, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.
     Iškilmingai įžiebta miesto eglė, aplink kurią išradingą tvorelę su nuoširdžiu šventiniu sveikinimu miestelėnams  ir šuoliuojančiais elniais įrengė „Žemaitijos pieno“ darbuotojai.

 

Aut. A.Dačkevičius
 

bottom of page