top of page

LIETUVOS PIENO ŪKIŲ ASOCIACIJA

 

 

Sūrio DŽIUGAS namų slėpinius atvėrus

 

www.lpua.lt > Straipsniai >Sūrio DŽIUGAS namų slėpinius atvėrus

2016-12-27

 

Pačiame Telšių miesto centre, Respublikos g. 49, šalia amfiteatro, lankytojus visuomet maloniai pasitinka jaukūs Sūrio DŽIUGAS namai. Gera čia apsilankyti ir miestelėnui, ir svečiui, nes pro šių namų langus, sėdint prie stalelių ir niekur neskubant, žvilgsnis gali klajoti po Masčio ežero platybes.

 

        DŽIUGO namai Žemaitijos sostinėje — vieni iš šešeto Lietuvoje, kiti įsikūrę geriausiose Vilniaus ir Klaipėdos miestų erdvėse.
         Telšiuose Sūrio DŽIUGAS namai — tarsi simbolinė duoklė legendiniam miesto įkūrėjui Džiugui ir jo sūriui, išgarsinusiam darbščius žemaičių sūrininkus ne tik Lietuvoje, bet ir po platųjį pasaulį. Šie namai erdvesni negu kitur, todėl atveria didesnes galimybes degustacijoms ir edukacijai.
        Prieš įžengiant į skliautuoto rūsio menę, kur rengiamos degustacijos, lankytojus pirmiausia pasitinka istorinių Telšių fotonuotraukos. Giliai prasminga, nes virš Respublikos gatvės 49 namo rūsio aidėjo praėjusio šimtmečio garsių mūsų krašto šviesuolių — rašytojo ir filosofo Vilhelmo Storostos-Vydūno, Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos žingsniai, skambėjo keletą metų čia veikusios vyskupo Motiejaus Valančiaus „Saulės“ gimnazijos gimnazistų juokas.
        Susipažinus su Telšių istorija laiko vingiuose, praveriame duris į turiningą ekspoziciją. Ji leidžia pažvelgti į gilią senovę, kai pienas buvo vadinamas dievų nemirtingumo gėrimu. Būtent tam ir skirta Jus pasitinkanti turininga ekspozicijos spinta, kurią, žvilgsniu pravėrę, sužinosite negirdėtų įdomybių apie baltąją pieno putą ir stebuklingąją jos galią bei savybę virsti tokiais skanėstais, ko net dievai nebuvo numatę.
      Tolimesnėje ekspozicijoje supažindinama su įmonės istorija, prasidėjusia daugiau kaip prieš 90 metų. Čia matome, kaip, diegiant pažangiausias ir moderniausias technologijas, stiprėjo įmonės bazė, atsispindi svarbiausi pasiekimai ir laimėjimai.
     Pasak UAB „Čia Market“ direktorės Astos Dovydauskienės, lankytojai, susipažinę su šia turininga ekspozicija, gauna ne tik svarbiausių žinių iš pienininkystės ir „Žemaitijos pieno“ istorijos, bet ir vaizdžiai sužino, kaip gimsta ir bręsta tituluočiausias įmonės produktas kietasis sūris DŽIUGAS. Vėliau degustatorėms, žingeidiems lankytojams susėdus už ąžuolinių stalų, belieka atverti duris į gurmaniškąjį sūrių pasaulį, apipintą legenda apie žemaičių galiūną Džiugą ir jo įstabųjį kūrinį — su meile ilgai brandintą, savitu skoniu ir kvapu turtingą — sūrį DŽIUGAS.
     Sūrio DŽIUGAS namuose tvyranti svetingumo dvasia leidžia manyti, jeigu Telšiuose kas surengtų svetingiausios vietos konkursą, toks titulas neabejotinai atitektų šiems namams.
Tuo akivaizdžiausiai įsitikini, pavartęs Svečių knygą su įrašytomis padėkomis. Nenuostabu, kad Sūrio DŽIUGAS namus pamilo visa Lietuva. Lankytojų iš Europos šalių — taip pat begalė. Sulaukta svečių net iš Indijos ir Australijos. Greta žymių žmonių padėkų — ir vaikų piešinėliai. Maloniai šildo vaikiška ranka suraitytas trumpas, bet daug ką pasakantis įrašas: „Myliu Tave, Džiugiuk!“
     Iš tikrųjų Sūrio DŽIUGAS namai — tai ta vieta, kur puikiai galima leisti laiką draugų, kolegų ir šeimos rate. Šie namai svetingai atveria duris ir rajono labdaringiems renginiams. Regis, visi Telšiai sugužėjo, kai neseniai vyko Spalvoto meduolio šventė. Su vaikais meduolius spalvino Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja Lina Antanavičienė, rajono vadovai ir kiti įžymūs žmonės.
     Apsilankius Sūrio DŽIUGAS namuose, Jus pasitiks malonios darbuotojos, kurios pasiūlys įsigyti ir paskanauti sūrio DŽIUGAS, puodelį puikios kavos, pikantiškų saldainių, pyragų, užtepėlių, paplotėlių, naujų ledų su sūriu DŽIUGAS, riešutainių, derančių su sūrio DŽIUGAS vynu, bičių pikio trauktine ir dar daug nematytų, neragautų Telšiuose skanumynų.
     Sūris DŽIUGAS, pelnęs arti 50 mūsų šalies ir tarptautinių parodų aukščiausių įvertinimų, tapo savotišku Lietuvos simboliu. Labai patogu išsirinkti iš pateikto suvenyrinių DŽIUGO pakuočių katalogo ir užsakyti gardžią dovaną draugui, verslo partneriui, toli išvykusiems artimiesiems. Kietojo sūrio DŽIUGAS krepšeliai, kitos šventinės pakuotės užsakomos ir dovanojamos vestuvių, jubiliejų progomis. Jūsų pageidaujamas tekstas, linkėjimai išgraviruojami ant užsakytos pakuotės (užsakymas įvykdomas per 3-5 dienas).

       Kviečiame į degustacijas
      Sūrio DŽIUGAS abėcėlė (vaikams)
     Ragausite 36, 24, 18, 12 mėnesių brandintą kietąjį sūrį DŽIUGAS su įvairiausiais pagardais: obuoliais, vynuogėmis, riešutais. Jaunieji degustatoriai sužinos, iš ko ir kaip lietuviškas kietasis sūris gaminamas, kokia medžiaga, slypinti jame, ypač naudinga vaikams ir jų tėveliams, taip pat gausybę kitų faktų ir įdomybių.
Gardžiuositės karameliniais skanėstais, saldainiais, net ledais su sūriu DŽIUGAS.
     O kur dar įvairūs žaidimai ir užduotys! Naudodamiesi daug kam negirdėtais skonio žemėlapiais, mokysitės rasti įvairaus brandinimo sūrio skonio skirtumus.
Papasakosime ir legendą apie Žemaitijos sostinės įkūrėją milžiną Džiugą, jo nuveiktus žygdarbius bei kodėl jo vardu kietasis sūris pavadintas.
       DŽIUGAS — draugijos sūris
Ragausite 48, 36, 24, 18, 12 mėnesių brandintą kietąjį sūrį DŽIUGAS ir ieškosite išskirtinių derinių su įvairiausiais pagardais: medumi, riešutais, vynuogėmis, kriaušėmis, džemu. Gerai draugijai pritiks ir firminio vyno DŽIUGAS taurė.
      Patys įsitikinsite įvairaus brandinimo sūrio skonio subtilybėmis, nes net mažas gabalėlis pamalonina gomurį pikantišku stiprumu, lengvu aitrumu ir maloniai sutraška subtiliais kalcio kristalėliais.
Laikas neprailgs degustuojant ir kalbantis apie sūrio naudą, vartojimo kultūros istoriją ir naujausias tendencijas, atskleisime daugybę paslapčių ir krašto legendų, kurias žino tik DŽIUGAS.

      Sūrio DŽIUGAS skonio slėpiniai
     Ragausite 48, 36, 24, 18 ,12 mėnesių brandintą kietąjį sūrį DŽIUGAS. Prie jo patieksime dar daugiau pagardų: medaus, įvairių riešutų, vynuogių, kriaušių, džemų, firminių saldainių, užtepėlių, krekerių, grissini duonos lazdelių su kietuoju sūriu DŽIUGAS ir, žinoma, firminio vyno DŽIUGAS. Sužinosite apie ilgą sūrio DŽIUGAS brandinimo kelią ir su kaupu atperkančius rezultatus, kurie džiugina net didžiausius mūsų šalies ir pasaulio gurmanus.
      Su sūriu DŽIUGAS patiekalai tampa tiesiog skanesni, nes kietasis sūris vienas iš nedaugelio turi penktąjį — umaminį — skonį. Žemaitiško sūrio nauda organizmui — tarsi neišsenkantis sveikatos ir energijos šaltinis.
Graži krašto legenda apie Žemaitijos sostinės įkūrėją Džiugą Jums atskleis sūrio vardo sąsajas su mitologiniu galiūnu.
       Norint dalyvauti degustacijose, reikia iš anksto užsiregistruoti:

TELŠIUOSE
tel.: +370 626 90953;
(8~444) 53748,
el.p. z.kovieraite@ciamarket.lt

VILNIUJE
tel. +370 616 46984,
el.p. g.satkauskaite@ciamarket.lt

KLAIPĖDOJE
tel. +370 626 07559,
el.p. v.butkeviciene@ciamarket.lt

Jūsų visuomet laukia svetingieji Sūrio DŽIUGAS namai!

 

.      

bottom of page