top of page

LIETUVOS PIENO ŪKIŲ ASOCIACIJA

 

 

Lauko diena pirmaujančio ūkininko valdose 

 

www.lpua.lt > Straipsniai >Lauko diena pirmaujančio ūkininko valdose

2015-07-07

 

Vieno iš geriausių pamario krašto ūkininkų Algimanto Kliučinsko pievose, Užlieknių kaime, surengta Lauko diena šienapjūtės  Aktualijoms aptarti.

 

Darbštus ir sumanus šilutiškis ūkininkas, nuo 1999-ųjų metų bendradarbiaujantis su „Žemaitijos pieno“ bendrove, panašias lauko dienas rengia ne pirmąkart.

Svetingai Kliučinskų šeimai žingeidu ir patiems ką nors naujo sužinoti bei pamatyti, taip pat gera proga pabendrauti, pasidalinti džiaugsmais ir rūpesčiais su kolegomis ūkininkais.
Renginį pradėjo Vidos ir Algimanto Kliučinskų dukros Laura ir Viktorija. Tai labai simboliška, pirmiausia žodį suteikiant jaunoms gimtosios žemės puoselėtojoms. Be jų, kartu su tėvais pluša dar dvejetas atžalų -- Simona ir Donatas. Retai surasi tokią gausią šeimą, kur tėvai ir vaikai darbuotųsi drauge. „Tikriausiai mus reikėtų
įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą“,-- šypsodamasi sakė Laura. O tėtis, be ūkio darbų, dar spėja ir „Žemaitijos pieno“ bendrovės pieno surinkėju dirbti.
Didžiausias Kliučinskų laimėjimas juos pradžiugino 2013-aisiais metais, kai pieno ūkis buvo pripažintas pažangiausiu Lietuvoje. Algimantas prisiminė, kad dalyvaujant konkurse „Metų ūkis“ ne kartą laimėta prizinių vietų. O kiek padėkų, sunku ir suskaičiuoti! Darbštuolius ūkininkų šventėje Klaipėdoje pagerbė ir „Žemaitijos
pienas“, už 2011-uosius metus skyręs nominaciją „Už mažiausią pieno sezoniškumą“.

Tryškių ceche (iš dešinės) Mečislovas Daržinskas, pieno priėmėja Stefanija Mažeikienė ir kabineto gilumoje - tuomet jaunoji specialistė Vanda Mikalauskienė

Lauko dienoje pristatyti garbūs svečiai: tai rajono vadovai, Lietuvos
ūkininkų sąjungos, vietos valdžios atstovai. Visi sveikino žemdirbius
ir linkėjo sėkmės šienapjūtės baruose bei gero oro. „Žemaitijos pieno“ Žaliavos pirkimo vadybininkas Petras Kulvietis padėkojo pieno ūkių šeimininkams už tiekiamą žemaičių bendrovės kokybišką pieną, iš kurio pagaminami produktai pasiekia ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių rinkas.

Renginyje taip pat dalyvavo jo kolegė - Žaliavos Pirkimo vadybininkė Karolina Gečaitė ir Lietuvos pieno ūkių asociacijos administracijos direktorė Rigilda Banienė.

Žinomų pasaulyje firmų „John Deere“ ir „Kuhn“ techniką su savo talkininkais vadybininkais pristatė „Dojus agro“ Žemės ūkio technikos pardavimų padalinio vadovas Paulius Arūnas.
Pirmiausia išsamiai supažindinta su šienavimo ir pašarų ruošimo technika. Vėliau pademonstruotas visas šienapjūtės darbų ciklas - nuo žolės pjovimo iki suvyniojimo į rulonus ir jų išgabenimo iš laukų. Lauko dienos šeimininkas A.Kliučinskas spėjo suktis visur: ir su svečiais pabendrauti, ir padedant šeimos nariams bei kitiems talkininkams, gardžiais šašlykais bei kitokiais skanumynais visus pavaišinti.

 

Aut. Algirdas Dačkevičius

bottom of page