LIETUVOS PIENO ŪKIŲ ASOCIACIJA
Lydytų sūrių paslaptys, arba 6 mitai, kuriuos verta sugriauti
www.lpua.lt > Straipsniai >Lydytų sūrių paslaptys, arba 6 mitai, kuriuos verta sugriauti
2015-06-09
Lengviems gardiems pusryčiams, išvykoms gamtoje ar greitai paruošiamiems užkandžiams, kurie neabejotinai patys pirmieji išgaruos nuo vaišių stalo — lydyti sūriai ir sūreliai gelbėja visose situacijose.
Nors šių gardžių pieno produktų rasite kone kiekvienų namų šaldytuve, lydyti sūriai vis dar apipinti įvairiais mitais. Leiskite juos sugriauti!
Lydytas sūris yra „netikras“ — MITAS
Lydyti sūriai nėra sūrio imitacija ir jie nėra gaminami iš kitų sūrių gaminimo atliekų. Lydyti sūriai gaminami iš kokybiškų, įvairių rūšių nokintų sūrių. Tiesa, lydytų sūrių gamyba specifinė. Sūriai išlydomi ir kruopščiai sumaišomi su kitomis sudedamosiomis dalimis — sviestu, druska, prieskoniais, tokiais priedais kaip kepinti svogūnai ar kumpis.
Lydytas sūris nėra kokybiškas pieno produktas — MITAS
Kiekvieno maisto produkto kokybė priklauso nuo jai gaminti naudojamų žaliavų, jų paruošimo ir gamybos proceso. Štai todėl labai svarbu rinktis maisto kokybę ir saugą garantuojančių įmonių produkciją.
Pavyzdžiui, viena didžiausių ir moderniausių pieno perdirbimo įmonių Lietuvoje „Žemaitijos pienas“ lydytiems sūriams gaminti naudoja tik labai kruopščiai specialistų atrinktas natūralias kokybiškas žaliavas. Sūriams naudojami komponentai tiksliai parenkami pagal meistrų paruoštus subalansuotus unikalius receptus.
„Žemaitijos pieno“ gaminių kokybę ir gaminimo proceso saugą garantuoja kokybės sertifikatai, todėl jų lydyti sūriai ne tik skanūs ir kvapnūs, bet ir kokybiški bei sveiki. Jie puikiai tinka net mažiesiems smaguriams.
Lydytame sūryje yra konservantų ir skonio stipriklių — MITAS
Gaminant kokybiškus lydytus sūrius konservantai, augaliniai riebalai, tirštikliai, skonio stiprikliai nededami.
Lydytą sūrį valgyti nesveika — MITAS
Vis netyla diskusijos, kad pienas ir jo produktai nėra naudingi suaugusiems žmonėms. Tačiau tai netiesa. Piene ir pieno produktuose gausu riebalų,
vertingų baltymų, organizmui būtino kalcio, nepakeičiamųjų amino rūgščių ir kitų mineralinių medžiagų bei biologiškai aktyvių junginių. Todėl pieno gaminius mitybos specialistai rekomenduoja valgyti ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.
Visų piene ir jo produktuose esančių sveikam organizmui reikalingų medžiagų yra ir lydytuose sūriuose. Todėl į sveiką valgiaraštį galite drąsiai įtraukti lydytą sūrį.
Tad kai kitą kartą praalksite ir ranka tiesis užkandžių link, vietoje bulvių traškučių rinkitės sveikus sūrio užkandžius. Pavyzdžiui, akimirksniu alkį numalšinančiuose lydytuose rūkyto sūrio užkandžiuose „Mildė“ yra net iki 3 kartų daugiau kalcio, iki 1,5 karto mažiau riebalų ir net iki 1,5 karto mažiau kalorijų. Pripažinkite, artėjant vasaros sezonui tai ypač svarbu!
Lydytas sūris — pigus pieno gaminys — MITAS
Taip, parduotuvių lentynose galima rasti išties nebrangių lydytų sūrių ir sūrelių. Deja, jiems gaminti naudojamos pigios žaliavos. Kokybiški, natūralūs, sveiki, maistinę vertę turintys skanūs lydyto sūrio gaminiai kainuoja nepigiai.
Lydytas sūris niekuo neišsiskiria iš kitų pieno gaminių — MITAS
Lydyti sūriai nuo kitų sūrių išsiskiria švelniu maloniu skoniu ir kremine konsistencija. Jais mėgautis galima kasdien ir kiekvienam. Lydyti sūriai puikiai tinka lydyti. Aukšta temperatūra nepaveikia jų skonio. Juos kaitinant neišsiskiria riebalai. Dėl šių priežasčių lydyti sūriai yra nepamainomi ruošiant karštus sumuštinius, sriubas ar troškinius.
Lietuviai mėgsta lydytus sūrius, todėl jų asortimentas itin platus. Parduotuvių lentynose galite rasti įvairių skonių ir net skirtingų formų lydyto sūrio gaminių. Pavyzdžiui, skirtingų skonių lydyto rūkyto sūrio ūžkandžiai „Mildė“ — patogus ir skanus pasirinkimas kelionėse, su draugais stebint sporto varžybas ar netikėtai užklupus svečiams. Tepami sūreliai puikiai tinka lengviems ir sveikiems pusryčiams. Raikytas lydytas sūris — gardus sumuštinių priedas vakarienei.