top of page

LIETUVOS PIENO ŪKIŲ ASOCIACIJA

 

 

Aukštos kokybės pienas —  legendiniam sūriui DŽIUGAS

 

www.lpua.lt > Straipsniai >Aukštos kokybės pienas —  legendiniam sūriui DŽIUGAS

2016-04-27

 

Tik iš nepriekaištingos kokybės pieno galima pagaminti puikius „Žemaitijos  pieno“ produktus, tarp kurių prestižiškiausias — legendinis sūris DŽIUGAS. Jis jau penkerius metus pirkėjų — objektyviausių vertintojų — nuomone, pripažįstamas populiariausia preke mūsų šalies didžiųjų prekybos tinklų lentynose. 

 

  

         DŽIUGAS — tarsi iškalbus ambasadorius garsina mūsų šalį toli už jos ribų, nes pelno aukščiausius įvertinimus tarptautinėse parodose. Todėl ūkininkai, tiekiantys pieną DŽIUGUI gaminti, suvokia, jog turi parduoti bendrovei tik aukščiausios kokybės žaliavą. Tarp tokių yra Plungės rajono Pauošnių kaimo ūkininkai Paulina ir Alfredas Gramauskai. Jų sąžiningą ūkininkavimą įrodo ir pasiekti rezultatai.

               Net trejetą metų plungiškių ūkis tradicinėse geriausių darbštuolių pagerbimo šventėse Klaipėdoje pelno garbingas nominacijas: „Pažangiausias ūkis 2012“, „2013 metais ūkis, padaręs didžiausią pažangą pagal visus vertinimo kriterijus“. Už praėjusius metus pelnyta nominacija „Už aukštą pieno kokybę“.

Tryškių ceche (iš dešinės) Mečislovas Daržinskas, pieno priėmėja Stefanija Mažeikienė ir kabineto gilumoje - tuomet jaunoji specialistė Vanda Mikalauskienė

 

       Ūkis jau 10-metį dalyvauja kasdienėje pieno mėginių atrinkimo tvarkoje, tai leidžia šeimininkams operatyviai analizuoti pieno kokybinius rezultatus. Be tokios analizės jie neįsivaizduoja, kaip kitaip reikėtų darbuotis pieno ūkyje. Pasak „Žemaitijos pieno“ Žaliavos pirkimo vadybininkės Jolantos Lekienės, galima tik pasidžiaugti puikiais ūkininkų bandos pieno rodikliais. Jie gerokai aukštesni  negu standartiniai, todėl tiekiamu žaliaviniu pienu patenkinta „Žemaitijos  pieno“ bendrovė. Ūkis kasdien parduoda apie toną pieno.

     Ūkininkai pastebėjo, kad pieno kokybę labai lemia kokybiški pašarai ir taisyklingas melžimas bei higiena. Pasak Alfredo, piendavės šeriamos ne tik šienainiu, bet gauna ir maltų kukurūzų, rapsų išspaudų, kombinuotųjų pašarų. Visa tai papildoma mineraliniais priedais.

        Karves ūkininkai melžia patys, reikalui esant, ir sūnus Julius — jaunasis ūkininkas — prikimba. Kartais talkon laisvu metu, ypač vasarą, pagelbsti dukra Milda, šiuo metu mokslus kremtanti Klaipėdoje — Socialinių mokslų kolegijoje.

        Ūkininkai dalyvavo Pieno direktyvos programoje ir Žemės ūkio valdų modernizavimo programoje. Darbą palengvina pieno linija, o karvėms fermoje pakloti kilimėliai.

 

 

 

         Graži pavasario diena skubino Alfredą prie darbų. „Juk reikia sėti mišinius, taip pat atsėti dobilienas, juk be gerų pašarų negausi puikaus pieno, tinkančio sūriui DŽIUGAS gaminti“,— šypsodamasis kalbėjo šeimininkas.

 

aut. A.Dačkevičius

bottom of page