top of page

LIETUVOS PIENO ŪKIŲ ASOCIACIJA

www.lpua.lt > Naujienos > Žemaičių sūris — gardėsis vokiečiams

 

Žemaičių sūris — gardėsis vokiečiams

Niurnbergo mieste šurmuliavo didžiausia ir sėkmingiausia Pietų Vokietijos kontaktų ir naujienų mugė „Consumenta“, nenusileidžianti savo dydžiu kasmetei Berlyno „Žaliajai savaitei“. Šioje mugėje pristatytas ir „Žemaitijos pieno“ įmonėje gaminamas kietasis sūris DŽIUGAS.

Įvairiapusiška programa lankytojams leido susipažinti su naujovėmis, kurias pristatė daugiau nei 1000 įmonių. Kiekvienas dalyvis galėjo ragauti, gėrėtis ir tiesiogiai iš gamintojų gauti geriausias produktų vartojimo rekomendacijas.

Mugės programos pagrindinės dalies „Niurnberg International“ idėja — įvairių bendruomenių, jų veiklos ir

šalies pristatymas.Niurnbergo lietuvių bendruomenei buvo puiki proga pristatyti save, o kartu ir Lietuvą, jos gamtą, taip pat ir galimybes turizmui, lietuvių vaišingumą bei tradicinius valgius.

Buvo džiugu stebėti 24 mėnesių brandinto kietojo sūrio DŽIUGAS degustaciją ir girdėti puikius įvertinimus, kad žemaičių gaminamas sūris — tikras gardėsis vokiečiams. Tautiniais kostiumais pasipuošę Niurnbergo lietuvių bendruomenės atstovai vaišino mugės svečius, atskleisdami kietojo sūrio unikalumą ir jo vertingąsias savybes. Lankytojai taip pat išgirdo legendą apie milžiną Džiugą, kurio vardu pavadintas sūris garsina Lietuvą pasaulyje.

 

bottom of page