top of page

„Žemaitijos pienas“
išmokėjo 2 mln.
eurų premijas pieno
gamintojams

„Žemaitijos pienas“ išmokėjo 2 mln. eurų metinių priedų savo partneriams pieno gamintojams, kurie parduoda pieną tiesiai iš ūkio.

„Žemaitijos pienas“ „Nasdaq“ Vilniaus biržoje pranešė, kad taip siekiama skatinti Lietuvos pieno ūkių konkurencingumą, pienininkystės verslo patrauklumą, ūkių plėtrą ir modernizaciją, taip pat — didinti pačios bendrovės konkurencingumą pieno rinkoje.
Pasak „Žemaitijos pieno“ generalinio direktoriaus Roberto Pažemecko, bendrovė jau daugiau kaip 10 metų moka ūkininkams ne tik konkurencingą kainą, bet ir papildomus priedus už aukštos kokybės pieno gamybą. „Siekiame skatinti ūkius užsiimti pieno gamybos verslu, diegti naujas pienininkystės technologijas, gaminti aukštos kokybės pieną ir tiekti jį produktams gaminti,— sako R.Pažemeckas.
Pasak jo, pieno supirkimo kainos Lietuvoje atitinka, o neretai ir viršija Europos rinkos vidurkį. Europos Komisijos duomenimis, šių metų vasarį vidutinės svertinės natūralaus pieno supirkimo kainos Lietuvoje buvo 9 proc. aukštesnės už pastarųjų 5 metų vidurkį.  
Portalo milkprices.nl duomenimis, didžiosios Europos pieninės stambiesiems gamintojams per pastaruosius 12 mėnesių už pieną vidutiniškai mokėjo 352 eurus už toną. Pienininkų asociacijos „Pieno centras“ duomenimis, stambiesiems Lietuvos ūkiams, iš kurių superkama daugiau kaip pusė viso šalyje pagaminamo pieno, vidutinė metinė kaina už natūralų pieną pernai siekė 355 eurus už toną.

 

bottom of page